2012/05/31

Myth of Mermaid

Yeni kaçış oyunu

Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>

8 yorum:

 1. Selam...anahtar delikli dolapta anahtar deliklerine tıklaya tıklaya ilerleyeceğiz..önce deniz kızı puzzle ını yapıp anahtar alıyoruz..sonraki anahtar deliğinde basit bir sudoku var..3421,2134,4213,1342 ve balta alıyoruz..bir başka anahtar deliğinde deniz kızı tablosunun yanındaki şekilli eşyanın renk dizimi var..yani koyu mavi,turuncu,yeşil,kırmızı olarak diziliyor..ve bir metal çubuk alınıyor..bir başka anahtar deliğinde renkli çizgili bir puzzle var..onu yapıp deniz kızı resimli bir dörgen parça alınıyor..şimdilik bu dolaptan ayrılıp etrafta dolaşmaya çıkıyorum..

  YanıtlaSil
 2. Büyük çiçekli saksının içinden mavi yuvarlak bir parça daha alınıyor..anahtar delikli dolaptan aldığımız anahtarla deniz kızı tablosunun altındaki kutuyu açıp bir üçgen resimli parça daha alıyoruz..öbür duvardaki deniz kızı tablosunun sol yanına baltamızla tıklayıp bir üçgen resimli parça daha alınıyor..Evet bir tornavida lazım o yüzden anahtar delikli dolaba geri dönüp mumların renk dizmiyle uğraştım..arkadaşlar mum renklerini tersten giriceksiniz..yani şöyle sıralanıyor..büyükten küçüğe diziceksiniz kırmızı,sarı,yeşil..sarı yeşil kırmızı,yeşil kırmızı sarı...ve tornavidamız geldi...tornavidayla kapağı yarı aralık duran antika dolabtan bir parçayı söküyoruz ve gene altıgen bir resimli parça alıyoruz..metal çubuğumuzla iki koltuk arasındaki sehba lambasına yaklaşıp tıklayınca bir üçgen resimli parça daha alıyoruz..tv nin altındaki renkli düğmelere bakın..üstlerinde noktalar var..anahtar delikli dolaptaki reknli şifrelere uyguluyoruz..yani 4213 bir kerpeten alıyoruz..ve kerpetenle sümbüllü sehbanın üstündeki çanağa tıklayıp bir yuvarlak resimli parça daha alıyoruz..bakalım aldığımız resimli parçaları nereye yerleştirmemiz gerekiyor..biraz arayacağım..bulursam yazarım..

  YanıtlaSil
 3. Başka da hiç bir şey bulamadım..bulan olursa yazsın lütfen çok merak ettim ben bu parçaların nereye konulacağını..oyunu bitiremiyorum ya:((

  YanıtlaSil
 4. en kolay yerde takılmışsın kapının tokmağına tıklayınca açılıyor parçaları koyacağın yer, bende senin yazdıklarından faydalandım

  YanıtlaSil
 5. Merhaba Ayşe. Topladığın resimleri çıkış kapısının tokmağına yakın tıkla Üste doğru bir tablo çıkıyor oraya yerleştireceksin.

  YanıtlaSil
 6. Çok teşekkürler Muharrem,çok teşekkürler adsız arkadaşım..oh bee allah razı olsun valla:))) o kadar emek boşa gidicekti yoksa:)))

  YanıtlaSil