2012/01/30

Jan Escape


Yeni kaçış oyunu.


Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>

8 yorum:

 1. slm deyip gitmişsin:))
  ama bu oyunu tek başıma bitirmem zor gibi:(

  YanıtlaSil
 2. Güzel oyun, fakat oynanmamış..!

  YanıtlaSil
 3. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 4. bu daha önce oynanmış oyun o yüzden ilgi görmemiştir

  YanıtlaSil
 5. Kitaplıktaki kitapta büyük küçük işaretleri var. Büyükten küçüğe doğru rakamları sıralarsak
  9856321470 E oluyor. Kırmızı adamın dizine bu rakamları girince ve E’ye(ENTER) basınca kapı açılıyor.
  Kitaplıkta üst orta rafta
  BBBSBBB
  BBSSSBB
  BSBSSSB
  SBBSSSS
  SBBSSSS
  olacak (S=Siyah; B=Beyaz). İpucu: TV üzerinden alınan kağıt (karalamalar kalp şeklinde ve 1 rakamı var ve dolaptaki şifreyi gireceğimiz yerdeki 4 işareti. Bu kalp şekli ters olarak yapılıyor. Bir sıra TV deki ipucunda fazla olduğu için ve 4 alta geleceği için ipucundaki 1.sıra yapılmıyor.
  Yataktan pil alınıyor.
  Bira alınıyor. Bira boş bardağa sinek adamlar buraya yapışıyor bunlardan biri alınıyor. Sineklerin etrafında uçtuğu saksıdaki yeşil adamdan da yaprak alınıyor. Yaprak bardaki adama veriliyor ve not alınıyor. Buradaki işaretler 2. Odadaki takvimdeki işaretlerle aynı. İki ipucunu birleştirirsek renklerin sırası KYSM oluyor.
  Sinek adam 2. Odadaki uyuyan adamın olduğu ekrana bırakılıyor ve oyuncak gövdesi alınıyor.

  Makineye sırasıyla 3,11, 6 ve 5 olacak şekilde düğmeler çevriliyor (İpucu bardaki saatler ve sıralama ipucu kitapta. Ortadaki işaret karalanmış yani ortadaki saat alınmıyor,saatlerin sırası danumaralanmış) . Alttaki düğmelerden de ilki yukarda diğer ikisi aşağıda olacak (ipucu TVdeki adamların pozisyonu). Makinede yeşil ve sarı tuşlar için ipucu çıkıyor: YSSYSYY. İlk odada bu şifreyi girince mankenin eli alınıyor. Bu el bir tornavida. Tornavida 2. Odada makinenin yanında merdiven üzerindeki yerde kullanılıyor. Burada renkli sayılar var. Renk ipucuna göre sıralarsak 5628. 6 ters yazıldığı için şifre 5928. Bu şifreyi kitaplıktaki kasaya girince oyuncağın kafası alınıyor.
  Bira bardağının etrafından uçan sinek adam tekrar alınıyor ve merdivenle çıkılan yerdeki renkli sayıların olduğu pencereden sinek adamı uçuruluyor. Dışarıdaki Pandayı izliyoruz.
  Oyuncak birleştirince pil konuluyor. Oyuncak hareketleniyor. Bu merdivenle çıkılan yerdeki kırmızı okla gösterilen yere konulunca kapı ortaya çıkıyor ve ÇIKIŞ.

  YanıtlaSil
 6. 2. bitiş: Merdivenle çıkılan yerdeki kapıdan çıkmayıp eli kullanarak üzerinde burun olan kapıdan çıkılıyor. Parmaklar deliklerine giriyor.

  YanıtlaSil