2011/12/31

Concrete Stairs 3


Yeni oyun. iyi oyunlar


Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>

7 yorum:

 1. selam:)herkese mutlu seneler:)
  duvralrda puzzel parçası şeklinde verilmiş yeşil kırmızı mavi ve siyah renkleri katı tarif edemiyorum:) dört sıra dört sıra aşağı siyah düğmeleri olan ve yeşil mavi kırmızı olarak değişen yere uyguladım elmas aldım.sıralama şöyle:
  K Y Y Y
  K K M Y
  K S M M
  S S S M
  K:kırmızı
  M:mavi
  Y: yeşil
  S:siyah

  YanıtlaSil
 2. sağa sola dönen ibreli yere yine duvarlardan birinde daire şeklinde iç içe geçmiş şekli uyguladım bir elmas daha aldım
  sağ-sol-sol-sol-sağ-sol-sağ-sağ
  yalnız bu sırlamayı ilk denemde açtım aklımda kaldığı şekliyle verdim.şöyel tarif edebilirim.sağa ya da sola tıklama yaparken ibre saate göre düşünürsek 3-6-9-12 şeklinde dönüyor duvardaki yuvarlak şekle göre ibreyi döndürüyoruz:) açıklayıcı olmadı biliyorum ama resim almayı bilmiyorum:))

  YanıtlaSil
 3. diğer şifrelere konsantre olamadım:))
  aslında mantığı buldum gibi ama toparlayıp sonuç çıkaramıyorum :)
  oynayanlara kolay gelsin

  YanıtlaSil
 4. dayanamadım eg baktım hakikaten dikkaim dağılmış:))
  bulduğum şifreyi görememişim:)
  elimizde ilk ekranda aldığımız kağıt var üzerinde harfler duvarların birinde soldan sağa doğru ilerleyen bir ok ve elimizdeki kağıda göre renkli kutuların içindeki harflerin denk geldiği sıra gösteriliyor.mesela duvardakine göre ilk mavi kutucuklardan ikinci kutu okun hizasında kağıtta mavi ikinci sırada F var bu şekilde harfleri tek tek bulunca
  FOUREIGHTSIX oluyor yani 486 ama ben o kadar farklı yoğunşaltım ki ısrarla alfabedeki sırlarına göre sayı çıkarmaya çalışıyorum tabi bir alay sayı çıkıyor halbuki az buçuk ing. var sayılardan çokçok fazlasını bilecek kadar en azından:))
  gerçekten bu oyun nasıl konsantre olmanla alakalı ilerliyor bu seriyi severim zaten:)
  son şifreye sonra bakarım acil çıkmam lazım:)

  YanıtlaSil
 5. geldim tekrar duvarların birinde yeşilli siyahlı sutunların olduğu bir resim vardı sutunların en üstü siyah tüm tuşlarda siyahtı buna göre sutunları yatay şekilde satır satır düşünecek olursak ikinci satırda üçüncü butona denk gelen yer yeşil buna göre:
  önce butonlardan 3. yeşil-4.yeşil-1.yeşil-3.siyah-2.yeşil-1.siyah-3.yeşil umarım doğru yazmışımdır denerken açılınca yanlış da olabiliyor ama dediğim şekle bakıp satır satır düşünebiliriz.
  son elması alıp en üst kattaki sutunların üzerine şelillerine göre yerleştiriyoruz merdiven çıkıyor kaçıyoruz teşekkürler

  YanıtlaSil
 6. teşekkürler dila
  süpersin valla. sonuncu çözümü biraz anladım biraz anlamadım ama çıktım sonuçta yardımlarınla..
  bu seriyi seviyorm ben de0

  YanıtlaSil
 7. çok sağ ol canım yardımcı olabildiysem ne mutlu.yorumlar biraz karışık oldu biliyorum resim almayı bilsem tarif kolay olacak ama:))

  YanıtlaSil