2011/11/29

Kanji EscapeYeni oyun. İyi eğlenceler


Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>

7 yorum:

 1. t kağıdı aldım..musluğunu açıp t kağıdını ıslattım..
  solda duwardaki tablodaki lekeyi sildim..
  sağ ekrana geçtim panelde şekiller war...ilkinin ne olduğunu tarif edemicem, 2. şekil 4 e benzior..3. şekilde kare olunca kapı açıldı başka yerdeim..

  YanıtlaSil
 2. kapı eşiğinden sopa aldım bende

  YanıtlaSil
 3. yoğunluktan bakamıorum oyunlara, oynayacak olanlara kolay gelsin..

  YanıtlaSil
 4. Biraz kopya , biraz çaba ile kendimce ilerlemeye başladım..İlk ekrandaki kapıyı açmak için, start yazan yere 女 厶 口 yazılıyor. Kapıyı açıp koridora cıkıyoruz.. Koridora cıkınca bulunduğumuz ilk noktadan sağa dönünce camlı kapının eşiğinden sopa alıyoruz ve sopayı aldığımız ekrandan bir sola dönüp koridora baktığımız ilk ekrandayken koridorun üst kısmındaki ahşap tavana doğru tıklayıp, sopa ile pencereyi açıyoruz, kağıdı yere düşürüyoruz. Kağıtta çeşitli şekiller var. Bu sekiller eşiğinden sopa aldığımız kapıya uygulanacak.

  Kağıttaki şekillere göre başladığımız kırmızı çizgiyi dikkate alıyoruz ve üstteki kırmızı çizgiye göre belirliyoruz basacağımız tuşu.. Her seferinde farklı şekil çıkıyor çünkü.. Üstten soldan başlıyoruz ve kırmızı çizgiye göre daha uzak olan çizgi için üst tuşuna, artıya benzer şekil için orta tuşuna ve çizgiye yakın şekil için de alt tuşuna basıyoruz.. Alt satıra indiğimizde de sağdan başlıyoruz ve üstteki kırmızı çizgiye göre yakın olan için alt, uzak olan için üst tuşuna tıklıyoruz.
  Bendeki şeklin resmini aldım..
  http://imageshack.us/photo/my-images/502/kagit.png/
  Buna gore benim sıralamam kırmızı oka göre üst, orta, üst, üst,üst, alt,orta,alt şeklinde idi.
  Buna gore kapıya tıklayınca kapı açılıyor ve yeni bir odaya geçiyoruz.
  İçerdeki odada camlı dolabın altını açınca 2 sağda, 2 solda 4 tane kase var açılıyor, içlerinde Japonca yazılar var ve kulpları da sırasıyla daire, beşgen, kare,altıgen şeklinde. Dolaplı ekrandan sola dönünce sağda yerdeki minderin altından bir item aldım. Telefonun olduğu etajerin sağ tarafına yaklaşıp örtüyü kaldırınca oradan üstünde Japonca yazan rulo seklinde bir item aldım.
  İçerde üstünde Tv yazan telefon, kırmızılı sandığın üstünde açılması gereken vidalar, kılıç, doabın altındaki vida ve yer döşemesine yaklaşılan bir yer var çözülmesi gereken.. Odanın diğer tarafında saate yaklaşılıyor ve saatin sağında içinde anahtar olan bir bölme var.

  YanıtlaSil
 5. Aldığım flama benzeri itemi kılıcın üst kısmına takıyoruz.. Alta bişeyler yazılacak ama henuz ne oldugunu bilemiyorum.

  YanıtlaSil
 6. Takıldım ve kopyaya devam edeyim dedim anlayacağım bir nokta bulurum belki diye ve sonrasında bu oyuna elveda deme zamanımın geldiğini anladım :)) Daha önümde çoook japoncalı kısım var ve herkesin şifreleri farklı :( Japonca ögrenmeden bu oyunu oynamak anlamsız artık :))

  YanıtlaSil