2011/11/30

Kaitai Dismantlement 15 - Chapter White Keyboard


Yeni puzzle oyunu..İyi eğlenceler..


Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>6 yorum:

 1. Klavyenin arkasının ceviriyoruz(sağ üstteki kahverengi yuvarlak yazıya basarak) arkasında yazan 39sj yazısını klavyeden girince, arkası açılıyor.. Tekrar arkayı cevirip kenarlardaki vidalara tıklayıp, açıyoruz.

  Arkada solda mavi kapaklı yer, ortada siyahlı kısım ve sağda da beyaz kapaklı bir kısım şifre istiyor.

  Soldaki yere tıklayınca
  E-D-?
  R-T-?
  C-D-?
  Q-S-? görülüyor.. Buna gore klavyenin ön tarafına bakıyoruz ( yada kendi klavyemize :) )

  http://imageshack.us/photo/my-images/171/klavye.png/
  Buna gore C-Y-E-C çıkıyor soldaki kapağın şifresi

  YanıtlaSil
 2. Sagdaki beyaz yerin şifresi için de yine ön taraftaki klavyeye bakıyoruz.
  Harflerin altında uzun bulunan yer klavyedeki space(boşluk ) tuşu.. buna gore klavyenin ön tarafındaki space tusuna gore harflerin konumlanmasını dikkate alıyoruz.. Buna gore beyaz yerin şifresi VBNM çıkıyor

  http://imageshack.us/photo/my-images/690/klavye.png/

  YanıtlaSil
 3. Klavyenin ön tarafına bakıyoruz.. harfler yamulmuş.. Buna gore yamulan harflerin tümüne tıklıyoruz. Yamulan harfler yerinden cıkıyor.. Soldan bir okla sağdaki oka giden bir yol olusuyor.. Klavyenin arkasında ortadaki siyah kapaklı yerin şifresi de kalan harflerin uzerindeki simgeleri soldaki sağa doğru diziyoruz. daire-dörtgen-çarpı- yıldız

  YanıtlaSil
 4. Tüm vidaları söküyoruz kapakları çıkarıyoruz. Danger yazan kısımdaki vidaları da söküyoruz.. Süre var.. A-B-C harfleri ve yanında yazılacak olan şifre harfleri var.. tekrar klavyenin ön tarafını ceviriyoruz. Başka harflerin deyamulduğunu görüyoruz, onları da söküyoruz..
  Kalan harfler A ile Q yanyana, B ile N yanyana ve C ile D yanyana.. Buna gore bombanın altına QND yazıyoruz ve vidayı söküyoruz.

  YanıtlaSil
 5. Bombanın altındaki vidayı söküyoruz, tekrar klavyenin ön tarafını cevirip,kalan harfleri ve ondeki vidaları söküyoruz.Ve bitiş..
  Çook teşekkurler.. Her zamanki gibi iyiydi :)

  YanıtlaSil