2011/10/04

Bamba Snack Quest 3Seriye devam..
Oynamak için tıklayınız…Click to play…>>>>

32 yorum:

 1. bebe uçağı tamir etti uçtu
  kumanda masasının renk ip ucu ağaç evde resimde
  uçaktan ip salıp uçan daireye geçti bu bebe

  YanıtlaSil
 2. 2 yi geçebilin varmı? varsa yazarsa sevinirim

  YanıtlaSil
 3. beşincideyim nurcan kolay diye yazmadım

  YanıtlaSil
 4. o üçgen şeyi yuvarlak olanın tepesine takıp sol oka tıklıyorsun
  bebe elini uzatıp alıyor onu
  dışardaki havalandırmaya takıyor içerden sola tıkla sandığın kilidi kırılıyor
  sandığın içinden çıkan yuvarlak şeyi bebeye veriyosun kapıya takıyor
  sonra çizgilerini ayarlıyor yuvarlak şeyin ve açıyor kapıyı
  özetle anlatmaya çalıştım

  YanıtlaSil
 5. çiçeklerin hepsini soldaki pencereye koy makine eritecek bütün çiçekler bitince arıya tıkla cd yere düşecek. aynayı yine makinanın yanına koy. kırmızı düğmeye bas uydu gelsin. cdyi alıp sol delikten aşağı in lasere cd yi tut. uydunun kontrol yerinde sol bölümdeki üç düğmeyi mavi yapıp uyduya bir tur attır parlak topu alıp gelecek. soldaki düğmeleri tekrar sarı yapıp topu al diğer toplarla beraber sağdaki kapağa tak.

  YanıtlaSil
 6. Eglenceli bir oyun ama bir yerde takıldım.. Robotlar ustuste çıktılar, ama şu çocuk kapıyı oyle aheste acıyor ki, tek gözlü yeşil canavar onu yakalıyor :((

  YanıtlaSil
 7. Yazdım ya oldu şimdi ;) renk sırlaması sarı mavi mavi mavi sarı kırmızıydı sanırım

  YanıtlaSil
 8. Ve mutlu son :) Çok eglenceliymiş :)

  YanıtlaSil
 9. vağonda takıldım köpeği bir o vağona bir bu vağona geçiriyorum.
  ama merdiveni aşağıya indirmeyi başaramadım

  YanıtlaSil
 10. şişleri de aldım ama kaldım öylece kullanamadım

  YanıtlaSil
 11. Cansuyu pardon şimdi gördüm yazını... köpeği kadının oldugu tarafta bırakıp, sağ kısma geciyorsun.. Şişlerle kapının alt kısmına takıp, kapıyı sabitliyorsun ve sağ taraftaki düğmeye basıp servis arabasının çağırıyorsun, araba gelince kapıya çarpıp kalıyor, arabanın ustune çıkıp pencereden yukarıya cıkıyorsun..

  YanıtlaSil
 12. şişleri alamıyomben yardım

  YanıtlaSil
 13. Ayşen, sakızları alıp sağdaki sakız çğneyen adama veriyorsun, sanırım 3 sakızdan sonra yaptıgı balon patlayınca soldaki ona kemik ( ing anahtarı ) fırlatıyor.. Onu alıp, köpege koklatıp soldaki kompartımana geciyorsun.. Solda köpeğe tekrar koklatıp kemiği, örgü ören kadının önüne fırlatıyorsun.. Köpek oraya gidince ipin ucunu hemencecik köpeğin kuyruguna bağlıyorsun... Umarım eksik bişey yoktur, hatırladığım kadarıyla anlatıyorum

  YanıtlaSil
 14. eskiz
  geçtim orayıda.
  kapıdaki robotlarda takıldım
  birne 337 girdim tv ye odasından eşyalar aldım
  diğerine 865 girdim çi,çek aldım gerisini getiremedim
  yardım edersen sevinirim

  YanıtlaSil
 15. yazdım buldum
  aldığım eşyaları bariyere giydirdim.

  YanıtlaSil
 16. Cansuyu, saat 12 gibi uyumaya gitmiştim, görmemişim yorumunu.. Neyse sen yapmıssın zaten... Bir ara baştan acıp çözümü yazmak lazım...

  YanıtlaSil
 17. hatırladığım kadarını söyleyeyim.
  girdiğimiz yeni odada canavar fıstığı yerken karşıdaki kırmızı anahtarı alıyoruz ve sağdaki robotun kilidini açıyoruz. kurtardığımız robot bize yeşil anahtarı veriyor ve bizde diğer robotları kurtarıyoruz. sonra yaratık fıstığı yedikten sonra paketi attığında alıyoruz. robotlara tırmanıyoruz kameranın üstüne çıkıyoruz . çocuk sincabın başını okşadıktan sonra kapıyı açıp çıkıyoruz. düştüğümüz yerden sağa gidiyoruz ve renkli olan butonlara sırasıyla sarı-mavi-mavi-mavi-sarı- kırmızı yapıyoruz butonlar aktif hale geliyor. sonra yukarı butonuna 2 kez basıyoruz. yaratığın tacı düşüyor almak için vakumun oraya geldiğinde kolu çekiyoruz ve vakum canavarı çekiyor uzaya fırlatıyor... BİTTİİİİİ :)

  YanıtlaSil
 18. BARİYER NERE BE
  NE GİYDİRCEM

  YanıtlaSil
 19. Bahce çitinin olduğu kısımda soldan ve sağ taraftan 2 tane tahta alıp, ağacın üzerine merdiven basamağı olarak takıyoruz.
  Soldan onden levyeyi alıp ağacın üst kısmından dalların arasındaki çekici aşağıya düşürüyoruz. Çekiçle 2 tahtayı da ağaca çakıp yukarıya çıkıyoruz.
  Agac eve çıktığı noktada duvarda resimle var.. Resimlerde alttaki uçaktaki renk şifresi görünüyor. Koyu olanlar kırmızı, beyaz olanlar sarı, diğeri de yeşil olacak.
  Balkona tıklayınca bebek balkona geçiyor.. Önce bidona tıklıyoruz, onu aşağıya atıyor, sonra da iplere tıklıyoruz, ipleri çözüyor. Aşağıya inip, bidondan yakıt boşaltıyoruz uçağa, tekerleğini takıyoruz.. Sonra da levyeyi alıp tekrar yukarıya çıkıyoruz.. Balkona geçiyoruz.. Levye bebeğin elindeyken yukarıaki sineğe tıklayınca, sinek antenin ucuna konuyor ve pervane duruyor, o arada hızlıca levye ile bebek pervaneyi düşürüyor. Aşağıya inip pervaneyi uçağın burnuna takıyoruz ve uçağın içine girip,
  Y
  YSK
  KSK
  SYK yapıyoruz, düğmeleri. Ve ondeki kolu çekip hareket ediyoruz.

  YanıtlaSil
 20. 2. bölüm

  Bebek uçakta giderken bebeğe tıkladıkça uçaktakileri atıyor.. En son ipe tıklayınca, ipi aşağıya sarkıtıyor.. Aşağıda ipe tıklayınca sincap ipi bağlıyor ve bebek aşağıya iniyor.
  İçeriye, camdan görünen sincaba tıklayınca içeriyi gösteriyor.. Arkada sol oka basıyoruz, yuvarlak item kaapının kenarına gidiyor.. Dış ekrana geçip bebeğin üstteki üçgen itemi almasını sağlıyoruz.
  Bebek üçgeni 2 havalandırma panelinin arasına takıyor. Tekrar içeriye girip sincabın sol oka basmasını sağlıyoruz, kasa sola kayıyor ve sandık kırılıyor.
  Bebek havalandırmadaki üçgeni içeriye atıyor, sincap onu alıp kasanın ön tarafına takıp, sağ oka basıyor, bir yay fırlıyor kasanın içinden… Sonra üçgeni yuvarlak itemin üstüne koyuyor sincap ve yine bebek alıp havalandırmaların arasına takıyor ve sincap su sefer sağ oka basıyor,, Kasa sağa kayıyor.
  Çocuk üçgeni tekrar içeriye atıyor, üçgeni alan sincap onu yine kasanın ön tarafına takıp sol oka basıyor. İçinden yuvarlak item çıkıyor.. Sincabın onu çocuğa vermesi için kasayı sola getirmek gerekiyor.. Üçgeni yuvarlak itemin üstüne koyup,bebeğe verip, havalandırmaya takıp sol oka basınca kasa yine sola geliyor.. Yuvarlak itemi alan sincap, kasanın üstüne çıkıp, onu bebeğe veriyor.
  Bebek o itemi kapıya takıp, kolların yanındaki ışın sayısını birbirine denkledikten sonra düğmeye basıyor, kapı açılıyor.

  YanıtlaSil
 21. 3.bölüm

  Sağ taraftaki parlak topu alıp, kapalı deliğin kenarına yerleştiriyoruz. Soldaki delikten aşağıya inip, 2 tane renkli topu da tek tek alıp yukarıya yerleştiriyoruz.. Devamını eatzel yazmış zaten yukarıda..
  “çiçeklerin hepsini soldaki pencereye koy makine eritecek bütün çiçekler bitince arıya tıkla cd yere düşecek. aynayı yine makinanın yanına koy. kırmızı düğmeye bas uydu gelsin. cdyi alıp sol delikten aşağı in lasere cd yi tut. uydunun kontrol yerinde sol bölümdeki üç düğmeyi mavi yapıp uyduya bir tur attır parlak topu alıp gelecek. soldaki düğmeleri tekrar sarı yapıp topu al diğer toplarla beraber sağdaki kapağa tak.”

  YanıtlaSil
 22. 4.bölüm

  Trene bininca sağdaki düğmeye basıyoruz, yaşlı olan bastonuyla düğmeye basmaya çalışırken çuvalı deviriyoruz. Yaşlı bastonu düşürüyor, yerine koyarken. Bebek bir kez daha düğmeye basınca bastonuna uzanamayan yaşlı robot pencereyi açıyor, Pencereden bebek yukarıya çıkıp kapağı açıp, diğer kompartımanın üstüne geçiyor.
  Bir sonraki kompartımana inip önce sakız makinesinden sakızları alıp sağdaki sakız çğneyen adama veriyoruz, sanırım 3 sakızdan sonra yaptıgı balonu patlatınca soldaki ona kemik ( ing anahtarı ) fırlatıyor.. Onu alıp soldaki kompartımana geciyoruz.. Solda köpeğe kemiği tıklayıpi, örgü ören kadının önüne fırlatıyoruz.. Köpek oraya gidince ipin ucunu hemencecik köpeğin kuyruguna tıkllıyoruz.. Kadın örgüsü sökülünce şişleri bırakıyor, şileri alıp sağdaki kompartımana geçiyoruz.
  Şişlerle kapının alt kısmına takıp, kapıyı sabitliyor ve sağ taraftaki düğmeye basıp servis arabasının çağırıyoruz, araba gelince kapıya çarpıp kalıyor, arabanın ustune çıkıp pencereden yukarıya çıkıyoruz..
  2 nolu kompartımanın üstündeki dümenlerin hepsini açık kısımları aşağıya bakacak hale getiriyoruz.

  YanıtlaSil
 23. 5.bölüm

  Tunelin başında yere düşünce sola geçiyoruz.. Onde fişi çıkarıp diğer fişi takıyoruz.. Büyük çiçeğin solundaki duvardan çıkıp ordan bir dergi alıyoruz.. Dergiyi açınca 337 nolu kanalın işaretli olduğunu görüyoruz. Sağa geçip Tv yi açıyoruz. 337 nolu kanalı ayarlayıp soldaki kapıdan içeriye giriyoruz. Once dolabı birkaç kez tekmeleyerek futbol topunu alıyoruz, sonra arkadaki camlı dolabın içindeki tişörtü almak için 3 lü çemberde herbirinde aynı rengi yakalamaya çaılışyoruz.. Üç çemberde aynı rengi bulunca sabitleniyor onlar, ve diğer renkler içinde aynısını yapıyoruz.. 3 çemberde de aynı renklere arka arkaya basınca kilit açılıyor ve tişörtü alıyoruz. Kumandanın yanına bırakıyoruz onu da.
  Sonra yine dergiye bakıp, futbol topunun olduğu kanalı buluyoruz. Tvden 865. Kanalı açıp bu sefer sağdaki odaya giriyor ve vazodan çiçeği alıyoruz. Dışarıya çıkıp onu da diğerlerini koyduğumuz yere koyup, sola geçiyoruz, fişi çıkarıp diğer fişi takıyoruz, sonra bariyerin düğmesine basıp bariyerin sola gelmesini sağlıyoruz.. Önce topu alıp, bariyere koyuyoruz, sonra tişörtü ve en son da çiçeği koyunca düğmeye basıyoruz ve artık geçebiliriz tünelden : )

  YanıtlaSil
 24. 6.bölüm

  Son etapta adsız yazmış zaten;küçük düzeltmelerle aynen kopyaladım “girdiğimiz yeni odada canavar fıstığı yerken karşıdaki kırmızı anahtarı alıyoruz ve sağdaki robotun kilidini açıyoruz. kurtardığımız robot bize yeşil anahtarı alıyor soldan sincap yardımıyla. ve biz de diğer robotları kurtarıyoruz. sonra yaratık fıstığı yedikten sonra paketi attığında alıyoruz. robotlara tırmanıyoruz kameranın üstüne çıkıyoruz . yaratık cips yemek için dönünce,sincap cips paketini kameraya tutuyor. Çocuk, kapıyı açıp aşağıya düşüyor. düştüğüyerden sağa gidiyoruz ve renkli olan butonlara sırasıyla sarı-mavi-mavi-mavi-sarı- kırmızı yapıyoruz butonlar aktif hale geliyor. sonra yukarı butonuna 2 kez basıyoruz. yaratığın tacı düşüyor almak için vakumun oraya geldiğinde kolu çekiyoruz ve vakum canavarı çekiyor uzaya fırlatıyor.."
  Çook tesekkurler

  YanıtlaSil
 25. 3 yaşındaki oğlumla, nerdeyse hergün 1 kez bu oyunu oynuyoruz ve küçük yardımla kendi de bitirir hale geldi.. Bugün ondan, günü yorumu geldi :) Dedi ki :"Anne bu bebek büyüyünce kesin supermen olur " :))))

  YanıtlaSil
 26. ahahhaha çok doğru söylemiş :)))

  YanıtlaSil
 27. çok güzel bir oyun çok teşekkür ederim eskiz

  YanıtlaSil
 28. ah şu 2. bölüm ah...

  YanıtlaSil